Vodní elektrárna Vranov n/Dyjí

Učíme se nejen předmatematické a předčtenářské dovednosti, ale i o světě kolem nás. V tématu Chceme žít v pěkném prostředí jsme se vydali na prohlídku vodní elektrárny, která bezpochybným způsobem přispívá k ochraně našeho životního prostředí. A kdo ví....třeba jsme nadchli nejednu dětskou duši pro budoucí technická řešení výroby energie šetrné k přírodě :)

Vycházka k Samaritánce

Na základě legendy o Víle Samaritánce jsme se vydali hledat studánku, podzemní skřítky i samotnou vílu Samaritánku s jejím léčivým pramenem.

Pramice

Začíná léto a tak proč si nevyzkoušet sjíždění řeky Dyje. Vzhledem k věku dětí byly zvoleny pramice. Nezbytnou součástí bylo vybavení vestou, poučení jak pádlovat a jak reagovat na pokyny instruktora...a může se vyrazit na vodu. Vlastně nemůže!!! Bylo třeba si pramice do vody snést. Ještěže děti sebou měly paní učitelky a dostatek instruktorů :). Takže teď už tedy konečně : AHOOOOJ!!

GaP - galerie plná inspirace

V rámci projektu PROP jsme zavítali do znojemské galerie GaP. Seznámili jsme se s významem galerií, vyzkoušeli si navnímat vystavené obrazy a nakonec v opravdovém atelieru vytvořili vlastní umělecké dílo a kukátko na pozorování světa kolem sebe :)

Den bez úrazu

Zúčastnili jsme se již tradiční akce IZS, která se letos pořádala již po šestnácté. Jedná se o preventivní program s ukázkou zásahu jednotlivých složek, ale především o vysvětlení a názorné praktické ukázky postupu toho, co dělat, když se stane dopravní nehoda. Pravidla se dají použít do jakékoli situace.

Olympiáda naruby

Sportovat se dá různými způsoby ... a není disciplína jako disciplína :)

Muzikoterapie

Muzikoterapie - možnost jak si užít, uvědomit svoje prožitky a přitom si příjemně odpočinout

Kuličkiáda

Cvrnkání kuliček - dávná kratochvíle malých dětí

Lesní výlet do Citonic

Zážitkový přírodovědný výlet do Citonic s tématem Voda a vodní živočichové.

Okolo kola

V rámci tématu týdne Dopravní školička jsme se podívali na výstavu v Domě umění, které bylo zaměřeno na kola a vše kolem nich :)

Třídní schůzka 11.4.2024

Jaro dělá pokusy, vystrkuje krokusy

....a nám rozkvetly vyvýšené záhonky, které si děti přípravné třídy založily na podzim s pomocí rodičů :) A vykvetly nám nejen záhonky, ale i kytičky pro maminky k MDŽ :)

Pečení perníkových vajíček

Velikonoce se blíží a v přípravné třídě to začíná žít velikonoční atmosférou. Začali jsme voňavým pečením perníkových vajíček.

Sváťovo divadlo v Besedě

Byl jeden kluk, z Vranova nad Dyjí, a ten si rád pouštěl pohádky na tabletu ze Sváťova divadla. A protože je měl opravdu moc rád, napadlo ho pozvat "Sváťu" do Znojma :)

Kouzlení s ornamenty

Kouzlení s ornamenty je vzdělávací program v Jihomoravském muzeu Znojmo, který nenásilnou a hravou formou vtáhl děti do světa umělecké tvorby.

Mé toulky přírodou

Výtvarná soutěž, ve které děti zúročily své poznatky o přírodě :)

Lesní pedagogika - zimní příroda

Dalším ročním obdobím je zima a i ta má v přírodě své kouzlo. My ještě stále oblékáme kabáty, ale zvířátka už začínají hledat své partnery na jaro.

Příroda v zimě

Příroda v zimě je téma, ve kterém jsme se dozvídali více o zvířátkách v zimě, poznávali stopy " ve sněhu", učili se na nich pravolevou orintaci. Seznámili jsme se i s koloběhem vody a jejími skupenstvími, užili si projektový týden Vločky, při kterém jsme si zopakovali všechny dosud získané dovednosti ( počítání, přiřazování, skládání, navlékání, vyhledávání, dějovou posloupnost, modelování, frotáž, porovnávání atd. )

Zimní spáči v muzeu

Navštívili jsme Jihomoravské muzeum Znojmo, kde jsme si povídali o přizpusobení života zvířátek zimě. Hledali jsme majitele poštovní zásilky...:)

Co dělám celý den, měsíc, rok

Orientace v čase je jedna z dovedností, které se děti v přípravné třídě snaží porozumět. Seznamujeme se s počátkem kalendářního roku, opakujeme jednotlivá roční období a k nim přiřazujeme své měsíce narození. Vše je dovršeno orientací v částech dne a jejich typickým činnostem.