Znojemský Boyard: Den pátý

Publikováno: 29.8.2021 Autor(ka): Eva Hrdličková

Program posledního, pátého dne byl opět pestrý. Den jsme zahájili sportovními aktivitami, po kterých byl čas na pizzu.

Následovalo soutěžní klání v týmech - hod na terč, běh v botách z kartonu a přendávání míčku nohama. Nešlo tu vůbec o čas a rychlost, ale spíše o snahu si vše zkusit.

V areálu školy ZŠ Václavské náměstí jsme se pak potkali s ostatními skupinami Letní školy a naobědvali se - opékání špekáčků.

Na závěr každé správné akce je její zhodnocení - i děti hodnotily - psaly první slovo, které je napadne, když zavzpomínají na tento týden. Nikdo neváhal a objevily se vzkazy: kamarádi, zážitky, Loucký klášter, florbal, podzemí, výlety...

Pak jsme se sešli v týmech u vstupu na školní půdu. Týmy odevzdaly nasbírané klíče a společně jsme otevřeli zámek a cíl naší 5denní mise byl před námi. Ještě chyběl jeden jediný klíč, který jsme hledali ve sklenicích. Sáhnout do nich chtělo velkou odvahu - sklenice byly s hořčicí, jehličím, rýží, kaolinem ad.

Klíč se našel, týmy se seřadily a každý žák si odnesl svůj poklad - balíček s překvapením.

Děkujeme všem dětem, které se Letní školy tento rok zúčastnily. Doufáme, že si akci užily stejně jako my:)

V neposlední řadě patří poděkování zřizovateli školy - Městu Znojmu, díky kterému byl tento tematický program zdárně realizován.