Znojemský Boyard: Den čtvrtý

Publikováno: 29.8.2021 Autor(ka): Eva Hrdličková

Do naší pomyslné mozaiky poznávání znojemských památek nám ještě chyběla návštěva znojemské radniční věže a podzemí.

Dnes nadešel den D. Nejdřív jsme stoupali a zdolali 162 schodů a měli jsme naše krásné město Znojmo jako na dlani. Pak jsme klesali a pohybovali se i v hloubce 10 metrů pod zemí. Nezalekli jsme se ani labyrintu podzemních chodeb a nevyděsila nás ani úplná tma pod zemí.

Po chutném obědě jsme měli sraz s Mgr. Mažárovou z Jihomoravského muzea ve Znojmě, která nám poutavě vyprávěla o výjimečných znojemských stavbách a památkách. Víme, co je falešné patro, lomený oblouk nebo že morový sloup na Masarykově náměstí zdobí socha sv. Mikuláše.

Ani dnes nechyběl florbalový turnaj chlapců, tvořivé dílny holek a návštěva dobrého muže Fury na školní půdě a úspěšné vyluštění kvízu.

Čtvrteční den se vydařil a děti se netrpělivě těší na zítřejší poklad.