Zážitková olympiáda

Publikováno: 26.4.2024 Autor(ka): Magdaléna Králová

Historicky první zážitková olympiáda v naší škole proběhla ve čtvrtek 25. dubna 2024

Uspořádali jsme ji pro žáky, kteří nezažívají úspěch ve vzdělávání nebo soutěžích jazykových, matematických, přírodovědných apod.

Našim cílem bylo, aby i oni mohli prožít radost z úspěchu, aby viděli, že i oni jsou ve spoustě věcí dobří. V neposlední řadě nám šlo o to, aby se pobavili a odnesli si z tohoto dne nové zážitky.

Což se určitě podařilo. Většina dětí si například poprvé vyzkoušela chůzi na chůdách. Dokonce i poskládat papírovou čepici byla pro mnohé novinka. A troufnu si tvrdit, že dodnes ještě nikdo z nich neběhal přes překážky v oteplovákách, gumákách a ještě k tomu s aktovkou na zádech. :-)

Akce se zúčastnili žáci čtvrtého, pátého a šestého ročníku. Utkali se mezi sebou v deseti disciplínách. Bojovali čestně a podporovali se navzájem. Bylo krásné pozorovat, jak si fandí a radují se z úspěchu kamarádů.

Děkuji všem kolegyním a kolegům, kteří se do přípravy a průběhu olympiády zapojili. Odměnou nám budiž nefalšovaná radost dětí.

Děkuji také žákům 9. A, kteří pomohli nejen na stanovištích, se závěrečným úklidem, ale hlavně jako průvodci soutěžících dětí, a své role se skvěle ujali.

Zde se můžete podívat, jak to vypadalo.