Třídenní toulky 5.A Prahou

Publikováno: 29.5.2024 Autor(ka): Eva Hrdličková

Protože víme, že Praha nás nikdy nezklame, tak jsme si její loňskou návštěvu zopakovali, tentokrát na 3 dny. Žáci se těšili moc.

Po příjezdu na nádraží Florenc jsme se naobědvali v jídelně v centru Prahy a pak směřovali na Pražský hrad, kterým nás provedla milá a zkušená paní průvodkyně Žasli jsme při prohlídce katedrály sv. Víta, co se tu skrývá za skvosty. Nejvíce nás nadchly vitráže. Dostali jsme se do Vladislavského sálu, který většina z nás znala pouze z televize. Dokonce nám paní průvodkyně zařídila vstup na luxusní vyhlídku z Vladislavského sálu - Praha na dlani. Roztomilé domečky ve Zlaté uličce neměly chybu a díky Bazilice svatého Jiří jsme viděli náhrobky členů knížecího rodu Přemyslovců. Následovalo ubytování se v hotelu Olšanka, kde se nám moc líbilo a moc nám chutnalo. Po večeři jsme si vyšli k nejvyšší stavbě v Praze - Žižkovské věži.

Druhý den jsme jeli tramvají a autobusem směrem Trója, kde leží pražská zoologická zahrada, a v ní asi 4 700 zvířat. Bylo na co koukat. Nejvíc se nám líbili žirafy, sloni a opice. Celá třída chtěla vypátrat kapybaru a podařilo se. Oběd v ZOO všem chutnal. Součástí návštěvy ZOO byl i edukační program o primátech, takže jsem si rozšířili znalosti o gorilách, šimpanzích, lemurech, chápanech ad. Večer jsme ještě stihli zhlédnout velmi vydařené a nápadité představení v divadle Minor o Emilu Zátopkovi. Smáli jsme se a zároveň si uvědomili podstatu hesla: když nemůžeš, tak přidej... Všichni na celém světě umí běhat, ale on jediný dokázat běžet tak, že vyhrál třikrát na jedné olympiádě - 5 km, 10 km, maraton. Krásný kulturní zážitek a den končí.

Třetí den jsme po snídani vyrazili na Václavské náměstí, prošli k Pražskému orloji a pak se dosyta vyřádili v Muzeu ocelových figurín, které se pyšní ocelovými sochami v životní velikosti. Ocitli jsme se v říši pohádkových i sci-fi hrdinů, luxusních aut, superhrdinů a to hlavní...všeho jsme se mohli dotýkat, sedat do aut i na motorky, zkrátka užít si to naplno.Po pauze na oběd nás čekalo ještě Muzeum voskových figurín a osobnosti, které známe a které vypadaly opravdu realisticky - T. G. Masaryk, D. Beckham, Lady Gaga, J. Roberts, A. Einstein, Karel IV. a spousta dalších. Pak krátké čekání na orloj a hurá domů.

A na znojemském nádraží odměna pro nás největší - potlesk spokojených dětí. Těm také patří velký dík, protože se chovali ukázkově, a to je pak radost cestovat :)