Piknik němčinářů

Publikováno: 19.6.2024 Autor(ka): Pavlína Česneková

S koncem školního roku přichází i poslední hodina němčiny, která se jako vždy nesla v krasném a oslavném duchu...

Sice jsme na oslavě poslední hodiny nebyli přítomní všichni, ale i tak jsme si to velmi užili. Během pikniku jsme zhodnotili naší roční práci, ale nechyběla ani zábava a dobré jídlo v podobě Sacher dortu, o kterém jsme si řekli několik zajímavostí.

Těžce se nám loučilo, protože se nám podařilo si během roku vybudovat fajn partu, která je vždy úsměvavá a přátelská, chce se učit nové věci, sbírá vědomosti a zkušenosti a zajímajímá se o svět kolem sebe.

Za celý rok jsme se naučili celou řadu jazykových okruhů z německého jazyka, ale také jsme si zažili tématické hodiny- Halloween, Vánoce nebo Velikonoce v německy mluvících zemích, poznávali jsme tradice a kulturní hodnoty daných zemí, seznamovali jsme se s jednotlivými státy a jejich městy a dávali si různé tipy na výlety. Mimo jiné jsme se snažili pomocí různých projektů na nástěnce nasdílet zajímavá témata i našim spolužákům.

Zvládli jsme kus práce a věříme, že jsme si tím pootevřeli cestu do německy mluvících koutů našeho světa.

Pro letošní rok se s Vámi loučí NĚMČINÁŘI!