Návštěva z Francie

Publikováno: 5.5.2023 Autor(ka): Radka Nováková

V dubnu jsme na Základní škole Znojmo, Václavské náměstí 8 přivítali dvě středoškolské studentky z Francie. Dívky zde vykonávaly dvoutýdenní odbornou stáž v rámci programu Erasmus+, jehož účastníkem je i naše spřátelená Střední odborná škola Dvořákova. Staly se tak na pár týdnů výměnnými studentkami této střední školy a protože se zajímají o vzdělávání v České republice, účastnili se spolu se svými překladateli a průvodci výuky na naší základní škole.

Během trvání stáže studentky nahlédly do vyučovacích hodin v přípravných třídách, ve třídách prvního stupně na pracovišti Václavské náměstí 8 i na pracovišti Jubilejní park a taktéž do vyučovacích hodin na druhém stupni ZŠ.

V jednotlivých hodinách měly příležitost s žáky pozorovat chemické, fyzikální i přírodovědné pokusy. Vyzkoušely si sestrojit a ovládat robota. V pracovních činnostech si spolu se žáky mohly uvařit jednoduché pokrmy. O přestávkách i v hodinách angličtiny při vzájemné komunikaci s dětmi mohly procvičit konverzaci v anglickém jazyce. V hodině dějepisu se vydaly do starší doby ledové a v prvním ročníku se naučily číst pár českých slov výukovou formou Sfumato.

Kromě praktických ukázek se studentky cíleně seznámily se školským systémem ČR a v mohly tedy pozorovat konkrétní rozdíly mezi francouzským a českým školstvím.