Kouzlo cirkusu v hodině tělesné výchovy

Publikováno: 23.5.2023 Autor(ka): Jana Mikulková

V dnešní době je tradiční tělocvik často obohacován různými alternativními formami pohybu, které přinášejí nové výzvy a zároveň rozvíjejí dovednosti žáků. Jednou z těchto poutavých aktivit je cirkusový tělocvik, který přináší nejen radost, ale také posiluje fyzickou kondici, vyváženost a důvěru mezi spolužáky.

Cirkusový tělocvik nejen posiluje fyzickou kondici a vytrvalost, ale také rozvíjí koordinaci, rovnováhu a koncentraci. Žáci se museli soustředit na své pohyby a zároveň důvěřovat svým spolužákům, kteří je podpírali. Tato kombinace fyzické aktivity a emocionální interakce posiluje také jejich sebevědomí a sociální dovednosti.

Na přiložených fotografiích je patrné, jak se našim žákům daří. V jejich tvářích vidíme radost a nadšení z dosažených výsledků.