Kaňkou do pohádky: Den čtvrtý

Publikováno: 29.8.2021

Haló, haló, už se opět hlásíme! Předposlední den jsme začali opět ranním přivítáním a povídáním, co jsme v minulých dnech všechno prožili. Povinně jsme se všichni nasvačili a hurá na Louku. Cesta nám utekla jak voda a my stáli netrpělivě před bránou plovárny. Úderem desáté hodiny naše netrpělivost skončila. Konečně jsme se dočkali! Sluníčko už pěkně hřálo a voda v bazénu byla naším balzámem. Nejen děti, ale i paní učitelky si to užívaly. Dvě hodinky utekly jak voda a posilnění svačinou jsme se vraceli zpět na naše stanoviště. Tentokrát jsme si oběd nechali dovézt a vychutnali si ho ve školní kuchyňce. Byl výborný. Kuřecí vývar s flíčky chutnal všem. Někdo si i přidal! Na odpolední svačinku jsme si dali jablka.

Po odpolední siestě nám naše kouzelná holčička Vendulka vyprávěla o jednom velkém dni. Ten den se jmenuje Den Země. Řekla nám, jak moc je pro nás příroda důležitá a jak se máme k ní chovat. Vysvětlila nám, co jsou tříděné odpady, jak správně třídit a že v žádném případě se nesmí odpadky odhazovat volně v přírodě. Připomněla nám včerejší den, kdy jsme se seznamovali s vodou a vyprávěli si, jak je pro nás a celou přírodu důležitá. Také nám připomněla úterní den, kdy nás skřítek Dubánek vzal do lesa a pasoval nás na ochránce přírody. Jako poděkování MATCE PŘÍRODĚ jsem si vyrobili motýlí zápich do květináčku, kde si zítra něco tajného, děsně tajného zasadíme. A už se těšíme na zítra! Takže HRUŠKY, TUŽKY, PONOŽKY!!!

Kaňka tým