Zábavný a vzdělávací den v Permoniu

Publikováno: 19.5.2024 Autor(ka): Jana Moltašová

Tento týden měli žáci naší třídy možnost navštívit Permonium v Oslavanech, kde strávili den plný zážitků a nových poznatků. Unikátní zábavní park, inspirovaný historií těžby uhlí, nabídl našim žákům pestrý program, který kombinoval vzdělávání a dobrodružství.

Děti se nejprve seznámily s historií a konceptem Permonia během úvodní prohlídky parku. Průvodce jim ukázal hlavní atrakce a vysvětlil technologické procesy používané při těžbě uhlí. Poté následovaly interaktivní zážitkové aktivity, mezi nimiž nechyběla populární pátrací hra "Únik z labyrintu" a dobrodružná hra "Cesta horníka". Žáci řešili logické úkoly a zažívali simulace hornického života. V lanovém centru pak překonávaly různé překážkové dráhy ve výšce, což nejen posílilo jejich fyzickou zdatnost, ale také rozvíjelo jejich odvahu, důvěru a schopnost spolupracovat v týmu.

Návštěva Permonia Oslavany byla pro naše žáky poučná i zábavná. Děti si odnesly spoustu nových znalostí, zážitků a posílily své dovednosti jak ve vědeckých oborech, tak v osobnostním rozvoji.

Děkujeme Permoniu za skvěle připravený program a těšíme se na další podobné akce!