Staň se opravářem!

Publikováno: 11.5.2024 Autor(ka): Tomáš Bílý

Také zástupce naší školy se zúčastnil projektu na podporu odborného vzdělávání určeného pro žáky, kteří se již zanedlouho budou rozhodovat, co budou po základní škole dělat. Který učební obor si vybrat nebo jakou střední školu? S tímto rozhodováním mohlo pomoci představení oboru "Opravář zemědělských strojů" na SOU-SOŠ Dvořákova, Znojmo.

Představení učebního oboru "Opravář zemědělských strojů", který je určitě pro mladé chlapce (ale i dívky :) určitě hodně atraktivní, se zúčastnil také zástupce z naší školy. Mohl si vyzkoušet výměnu kola, kování, řezání pilkou na přesnost, poznat součásti spalovacího motoru, postavit funkční elektrický obvod nebo si zajezdit na automobilovém trenažeru. Zda se pro tento obor rozhodne nedokáže v tuto chvíli sám odpovědět, ale určitě se se svými zážitky z tohoto dne podělil také se svými spolužáky.