Tajemství včelího úlu

Publikováno: 17.5.2024 Autor(ka): Jana Mikulková

Dne 15. května jsme se s žáky 7.B vydali na naučnou exkurzi k místnímu včelaři, panu Řezaninovi. Návštěva byla nejen poučná, ale i velmi inspirativní. Pan Řezanina se s námi podělil o své bohaté zkušenosti s chovem včel a vysvětlil dětem, jak důležitou roli hrají včely v našem ekosystému.

Žáci měli možnost prohlédnout si úly a včelstva přes speciální prosklený úl, což jim umožnilo pozorovat život včel zblízka, aniž by je rušili. Nejenže se naučili rozlišovat různé druhy včel, ale také se jim podařilo spatřit samotnou královnu, což byl pro všechny nezapomenutelný zážitek.

Pan Řezanina dětem ukázal, jak včely vyrábějí med, a vysvětlil jim celý proces od sběru nektaru až po plnění medu do pláství. Děti se dozvěděly, že bez včel by nebylo možné opylování mnoha rostlin, což by mělo katastrofální dopady na naši přírodu a zemědělství.

Exkurze u pana Řezaniny nám poskytla jedinečnou příležitost lépe pochopit význam včel pro náš svět. Děti odcházely nadšené a obohacené o nové poznatky. Na závěr bych chtěla poděkovat panu Řezaninovi za jeho čas a ochotu podělit se o své znalosti. Těšíme se na další podobné akce, které nám přinášejí nejen nové vědomosti, ale i prohlubují naši úctu k přírodě.