Pohádkový svět Valtice

Publikováno: 12.6.2024 Autor(ka): Jana Mikulková

Od únikové hry po srašidelnou půdu

Dne 11. června jsme se vydali na výlet do nedalekých Valtic. Cesta vlakem byla plná očekávání a radosti, protože nás čekal den plný pohádkových zážitků.

Po příjezdu do Valtic jsme se nejdříve zapojili do pohádkové únikové hry. Tato hra nejenže byla skvělou zábavou, ale také pomohla žákům lépe poznat město, nádherný zámek a jeho okolí. Děti musely spolupracovat, řešit hádanky a hledat indicie, což posílilo jejich týmového ducha.

Následovala prohlídka pohádkového muzea, která všechny velmi zaujala. Žáci se vžili do rolí různých pohádkových postav, jako jsou vodníci nebo Karkulka, a prožili tak kouzelný svět pohádek na vlastní kůži. Výstava byla interaktivní a umožnila dětem se do pohádek přímo zapojit.

Největším hitem však byla děsivá půda, kde na nás čekaly strašidelné postavičky. Atmosféra na půdě byla napínavá a děti si odtud odnesly spoustu nezapomenutelných zážitků.

Výlet do Valtic byl pro žáky 6.B a 6.C ohromným zážitkem. Spojení zábavy a učení přineslo mnoho radosti a nových poznatků. Už nyní se těšíme na další společná dobrodružství.