Dobrodružství na Cornštejně - středověké pověsti na vlastní kůži

Publikováno: 12.6.2024 Autor(ka): Jana Mikulková

Žáci 6.B a 6.C se nedávno zúčastnili edukačního programu na zřícenině hradu Cornštejn, který vedly pracovnice Jihomoravského muzea. Tento program byl tematicky založen na pověsti o zlém pánovi na Cornštejně, jenž nechal svázat a v pytli hodit do řeky kněze Vojslava. Za svůj hrozný čin byl nucen vykonat kající cestu do Olomouce a nechat postavit kostel v Bítově.

Součástí programu bylo pro žáky několik aktivit, které je nejen poučily, ale také pobavily. Vyvolení si prošli bosou stezku, která symbolizovala kající cestu zlého pána. S pomocí mapy žáci hledali místo, kde kdysi stával kostel, a v soutěži zjišťovali, jak vypadal kostel, který je dnes již zaplavený.

Na závěr programu čekala na žáky odměna. Pokud vše úspěšně zvládli, nebyli odměněni pokousanou a zčernalou rukou jako chalupnice, ale dostali krásný odznáček vyrobený na plackovačce.