Seznámení s vodním světem

Publikováno: 28.5.2024 Autor(ka): Dana Vaniová

společný výlet III. C a IV. C na pramicích po řece Dyji

V pondělí 27. května, v předem sjednaný čas, jsme dorazili na základnu Vodáckého centra Znojmo, kde jsme již byli očekáváni našimi instruktory akreditovanými MŠMT. Tito zkušení vodáčtí instruktoři nás pak provázeli během celé následující plavby. Po odborné instruktáži a zácviku jsme vypluli po proudu řeky Dyje vstříc přibližně pěti kilometrům vodního toku se třemi jezy.  Díky ideálním podmínkám, splavnosti řeky i počasí, cesta dobře ubíhala, zkušení vodáci nás jistili a asistovali jak radou, tak i fyzickou pomocí. Téměř s lítostí jsme zpozorovali, že se již nacházíme u dobšické lávky, na místě, kde naše plavba končí. Tak ještě přirazit ke břehu, vytáhnout pramice a odevzdat zapůjčené vodácké náčiní. Poděkování, rozloučení, přesun na zastávku městské dopravy a další skvělý zážitek je zapsán do našich duší.

Tento výlet nám nabídnul netradiční pohledy na město Znojmo a jeho okolní přírodu z úrovně řeky, byl pro nás zpestřením, sebepoznáním a dal nám spoustu nových zážitků a zkušeností. Nezbytná potřeba komunikace a aktivní spolupráce v mimoškolním prostředí přispěla ke stmelení kolektivu i k jiným pohledům na spolužáky. Veškerá očekávání této akce tak byla naplněna. Děkujeme instruktorům z Vodáckého oddílu Neptun Znojmo za skvělý zážitek a bezpečný doprovod!