Projektový den Lesní společenství a houby

Publikováno: 21.11.2022

Ve středu 16. 11. nás čekal projektový den „Lesní společenství a houby“. Tohoto projektu jsme se zúčastnili s našimi staršími spolužáky ze III. C a probíhal na Kraví hoře.

Hned ráno jsme se sešli ve třídě, abychom si popovídali o bezpečném pohybu v přírodě. Zároveň jsme si pověděli o tom, co do lesa nepatří. Připomněli jsme si tak základní pravidlo, že co si do lesa přineseme, to si taky odneseme.

A pak, ač nám počasí nepřálo, jsme opustili teplo naší třídy a vyrazili do terénu. Na první zastávce jsme se mohli podívat na cestu, která nás čekala. Takhle zdálky to vypadalo lehce. Zároveň jsme si pověděli o tom, jaké druhy stromů a lesů máme. Pak už nás čekal prudký sestup do údolí řeky a následný výstup na Kraví horu. Bylo to těžší, než se z vyhlídky zdálo, ale zvládli jsme to.

Na Kraví hoře už jsme mohli přímo v terénu vidět různé druhy stromů a keřů, zkoumali jsme mech a co v něm žije. Taky jsme si zacvičili a největší zábavu jsme si užili při „hledání hub“. Sice to byly jen obrázky, ale nás to i tak bavilo. Po svačince nám už pak jen zbýval stejně náročný pochod zpět do školy a hurá domů do tepla.