Čestné uznání pro Veroniku, cenné zkušenosti pro všechny

Publikováno: 27.6.2023 Autor(ka): Zuzana Urbánková

Úspěch neslavila v oblastní přehlídce recitátorů naše škola jen v úterý, ale také ve středu 23.3.2022.

Ve středu 23.3.2022 se ve štukovém sále Znojemské Besedy konal druhý den přehlídky recitátorů pod záštitou Střediska volného času Znojmo. Tentokrát své schopnosti v umění přednesu poměřili žáci 6. a 7. ročníků (3. soutěžní kategorie) a také 8. a 9. ročníků (4. kategorie). Ve 3. kategorii naši školu skvěle zastupoval Petr Štork z šesté třídy, pro nějž to byla na podobném typu soutěže premiéra. Ve 4. kategorii jsme měli zástupce dva – Veroniku Bartoškovou a Vladislava Bartoška (oba z deváté třídy).

Talent střídal talent a u našich žáků se střídala nervozita s obdivem ke svým vrstevníkům. Porota to neměla vůbec jednoduché, kritérií pro zvolení vítěze bylo několik (vhodnost textu, kvalita přednesu, kontakt s divákem, práce s hlasem...). Je tedy očividné, že nešlo jen o to, přednést nějaký text, ale také o to, být tak trochu za herce a vcítit se do svého vystoupení.

Kvalitní příprava a skvělé výkony všech našich zástupců následně přinesly své ovoce – Veronika Bartošková získala od poroty čestné uznání.

Gratulujeme a těšíme se zase za rok na další skvělá vystoupení našich žáků!