Učivo 11.11.2021

Publikováno: 11.11.2021

Moji milí páťáci,

moc mě to mrzí, ale dnes a zítra to budete muset zvládnout sami. Moc mě to mrzí, ale dnes bychom si moc nepopovídali.

Věřím, že to hravě zvládnete, budu na vás všechny myslet!

Český jazyk

• Uč. str. 42, cv. 7 - do školního sešitu si přepiš následující větu (pokud se ti nevejde na jeden řádek, jeden řádek mezi psaním vynechej, budeš psát nad slova čísla).

Postupuj podle zadání ve cvičení  - b-g.

• Uč. str. 43, cv. 2 - odůvodni si podle pravidel, které známe při psaní předpon s-, z- . Pokud si nebudeš jistý, nakoukni v učebnici na některou ze stran 37, 38, 39, 40. Některá slova z textu tam najdeš ve žlutých rámečcích.

•  ! Co je velmi důležité a čemu se určitě po dobu naší distanční výuky věnuj, je čtení. Čti si sám pro sebe, ale nezapomeň, číst i rodičům. Kdo si nechal ve škole sešit – Četba, může si značit na lísteček, po návratu do školy, lísteček do sešitu vlepí. Budu určitě ve škole kontrolovat.

Matematika

•  uč. str. 36, cv. 11 - opět nás čeká slovní úloha, proto provedeme zápis, výpočet a odpověď

• uč. str. 36, cv. 12 - vypočítej příklady na písemné násobení, ověření zkouškou nechám na tvém uvážení. Pokud si budeš chtít správnost ověřit, zkoušky si vypočítej.

• uč. str. 36, cv. 14 - písemné dělení, tady si zkoušku vypočítej