Naše první herbáře

Publikováno: 12.6.2024 Autor(ka): Magdaléna Králová

Stejně jako vloni, i letos dostali žáci čtvrtých tříd velký úkol. Jít ven do přírody (kterou máme často i za domem nebo třeba před školou), najít deset druhů rostlin a zpracovat je do herbáře. Mohli rostliny fotit, kreslit nebo klasicky sbírat a lisovat.

Děti velmi zaujal přes dvacet let starý herbář paní učitelky, proto si většina z nich vybrala starou dobrou klasickou metodu, která je ovšem nejobtížnější a časově nejnáročnější. Za to jim patří můj velký obdiv. A také velký dík všem rodičům, prarodičům, sourozencům a tetičkám, kteří nabídli dětem pomocnou ruku či radu.

Takové krásné práce je škoda nechávat si pro sebe, proto jsme si je ve škole vystavili, aby se mohly podívat i ostatní děti. Ale jen na chvíli... některé děti se totiž už těší, až si svůj herbář odnesou domů a budou v něm pokračovat. A možná ho za dvacet nebo více let budou ukazovat svým dětem a stále bude na co koukat...

Alespoň malou možnost prohlédnout si naše díla, dáváme nyní i vám prostřednictvím fotografií.