Ohlédnutí za dobou covidovou

V 5.A se toho letos mnoho událo. Zvládli jsme už téměř látku pátého ročníku, naučili jsme se spoustu věcí s počítačem, V Teamsech jsme už jako doma. Obrnili jsme se trpělivostí a přidali i notnou dávku osobní zodpovědnosti. Doba covidová nás v lecčems změnila k lepšímu. Doufejme, že je za námi, ale pamatujme na to, že vždycky byl mezi spolužáky  někdo, kdo nás jistil, kdo pomohl. Ač se brzy rozejdeme na různé školy, kamarádi nám už zůstanou.

5.A a tablo

V úterý 18. května se naše třída fotografovala  na tablo. Každý si našel svůj koutek v Jubilejním parku tam, kde se cítí nejlépe. A pan učitel Jandora fotil a fotil.Byl v takovém pracovním nasazení, že jsme ho mnohdy mezi keři, hlínou, trávou a květinami nemohli ani najít. Radši jsme ho moc nerušili a koukali zpovzdálí. Výsledek bude určitě skvělý, na to berte jed!

Dárek pro maminky

Ve výuce praktických činností vytvořili žáci 2.A, 2.B a 3.B dárek pro svoji maminku ke Dni maminek. Vlastnoručně vyrobený dárek naše maminky potěšil a někde se objevila i slzička štěstí.

Provoz školy od 24. května 2021

Provoz školy od 17. května 2021

Informace k provozu školy od 10. 5. 2021

Úspěch Jakuba Hadatsche v 16. ročníku 2021 Autorského čtení žáků ZŠ

Jakub Hadatsch ze 4.B. třídy získal 2.místo v letošním ročníku Autorského čtení žáků ZŠ ve své kategorii, které pořádá městská knihovna Znojmo. Vzpomínal na babičku v téhle nelehké době, kdy nás zastihla epidemie koronaviru s celosvětovým rozšířením.

Výsledky školního kola recitační soutěže online

Školní kolo recitační soutěže online

Ve středu 31.3.2021 se uskuteční od 13:30 hod školní kolo recitační soutěže online. Vybraní zástupci z jednotlivých tříd mají pozvánku v kalendáři v MS Teams. Držíme palce všem účinkujícím!

Světový den vody

22. 3. jsme si ve 4.A připomněli trošku opomíjený Světový den vody .

Online výuka tak trochu jinak

aneb čtení dopisů, prohlížení obrázků, tanec, povídání, recitace básniček a ano ... i na učení zbyl čas.

Vykouklo sluníčko

...je jaro a i naše tváře se rozzáří

I když jsme momentálně každý jinde

...všichni patříme k sobě! Jsme třída plná kamarádů. Jakube, přečti si dopisy od nás.  Myslíme jeden na druhého a všichni dohromady na Tebe!

Jaká je třída 2.A?

Ve výuce ČJ dostali žáci tvořivý úkol: vymysli a napiš 5 vět o naší třídě. Děkuji za zaslané příspěvky. Je vidět, že je vám v naší třídě dobře - to nás s paní asistentkou mooooc těší :)

Kolik bylo stupňů? Máme diagram!

Dali jsme si týdenní úkol. Trochu více jsme si minulý týden všímali venkovního teploměru. Naměřené údaje jsme zaznačili do diagramů. Pak jsme mohli jednoduše porovnávat naměřené hodnoty.

Co si přejí v této době žáci z 2.A?

Zamysleli jsme se a přání byla na světě...

Skřítek Vzorňásek a Zlobidlo

Jaro je za dveřmi

A my z 2.B máme oči dokořán, abychom jeho příchod nezmeškali.

Máme vlastní YouTube kanál!

... a na něm první vlaštovku: Vítejte v naší škole! - YouTube

Uzavření škol: Vykonávání péče o děti zaměstnanců vybraných profesí

Bližší informace: Informace o školství | OPATŘENÍ ZNOJMO (opatreniznojmo.cz)