Zednářova klatba

Publikováno: 18.6.2024 Autor(ka): Lucie Kuglerová

Zednářova klatba...přesně takový název nesla úniková hra v Lednici, kterou jsme přijeli pokořit.

Nejprve jsme dostali informace, co se může a nemůže, jak si zažádat o nápovědu a další důležité instrukce. Poté nám instruktorka nasadila kukly na hlavy a přemístili jsme se do první uzavřené místnosti, kde hned 4 žáci skončili za mřízemi a naším prvním úkolem bylo je vysvobodit. To se nám naštěstí povedlo a mohli jsme řešit další tajemné úkoly, které nás na cestě za vysvobozením, čekaly. Zapojili jsme nejen svou mysl a vynalézavost, ale také většinu smyslů.

Chvilku po časovém limitu se nám konečně povedlo najít poslední exit dveře a vězení opustit.

Je úžasné, z pohledu pedagoga, sledovat, jak si žáci dokážou poradit a semknout se, když mají stejný cil, kooperovat a radit se.

Hra vtáhla snad každého z nás a moc ji doporučujeme.

Ale co bychom to byli za turisty, kdybychom nenavštívili vyhlášený lednický park a zámecký skleník?