Portréty
Na začátku byl nápad vytvořit portréty krále a královny a před námi spousta práce, která nás ale dovede k cíli.
Jako živé modely jsme využili Miloška a Zuzanku a podle nich namalovali postavy na karton. Pak jsme se ocitli v roli návrhářů a společně ladili dohromady látky na šaty a pláště. Všechny šikovné ruce se zapojily, abychom látku nastříhali na kousky a nalepili na postavy. Na okolí postav a samotné rámy obrazu jsme zvolili zlatou barvu, kterou jsme si i sami namíchali. Šikovná malířka Soli, namalovala tuší obličej králi i královně. Pak ještě nastříhat přízi na vlasy nasadit na hlavu zlatou korunu a vypadá to, že jsme hotovi.
A kdyby se Vám zdálo, že jsme na obrazy spotřebovali příliš zlaté barvy, vězte, že to bylo na přání panovníka.
Teď naše obrazy zdobí venkovní výstavu k 800. výročí založení našeho města Znojma. Tak se přijďte podívat.