Pohodáři

Publikováno: 10.10.2024 Autor(ka): Lenka Cvingráfová

Aneb jak strávit pohodově den?

Protože se u nás dnes konala každoroční akce "Ahoj, páťáci!", vydali jsme se na celý den mimo prostory školy. Tentokrát naše kroky vedly za městskou policií, kde jsme získali spoustu zajímavých informací o jejím fungování, každodenní práci a používání sociálních sítí. Všeobecnou spokojenost završil sladký závěr v podobě bonbonu, který jsme obdrželi od naší milé policejní průvodkyně.

Poté jsme se přesunuli do kina, kde jsme se připojili ke spolužákům z druhého stupně a společně se zúčastnili programu cestovatelské agentury Pohodáři. Ta nás přenesla do chaotické, rozmanité, spirituální, pohostinné a paradoxní Indie, která nás zaujala mnoha aspekty – někoho oslovil příslib štěstí po vykoupání v řece Ganze, jiné zaujala obrovská chudoba, dopravní zmatek, kouřící a opíjející se opice nebo neustálý hluk velkoměst.

Tato fascinující země nám rozhodně dala mnoho podnětů k přemýšlení. A kdo ví, třeba se jednou do Indie vydáme osobně.

Děkujeme!