Podivné příběhy

Publikováno: 3.10.2024 Autor(ka): Zuzana Urbánková

Slohové hodiny nemusí být jen o tom, že žáci celou hodinu píší slohovou práci, učí se, jaký je rozdíl mezi charakteristikou přímou a nepřímou, nebo rozpoznávají slohové útvary. I pomocí hry a zábavných aktivit se toho mohou hodně naučit.

Tématem naší poslední slohové hodiny bylo vypravování. Teoretické aspekty už jsme si prošli, vytvořili příběh podle obrázků, takže teď byl čas i na trochu zábavy. Jistě mnozí znáte hru KDO? S KÝM? KDE? JAK? CO DĚLALI? PROČ? Tak přesně tu jsme si zkusili. Každý z nás odpověděl na jednu z těchto otázek, papír přehnul a poslal dalšímu spolužákovi. Po poslední otázce jsme papírky rozbalili a velmi často se nestačili divit, jak bláznivé a zábavné příběhy vznikly. Bavit jimi můžeme celý 2. stupeň. Visí totiž na chodbě na nástěnce. A pokud se chcete i vy dozvědět, proč James Bond běhal se psem v potrubí, nebo co dělali Rumcajs a Jack Sparrow, když zjistili, že obchod se zlatými bludišťáky je zavřený, prohlédněte si fotografie níže.