Lov na knižní poklady odstartován

Publikováno: 3.10.2024 Autor(ka): Nikola Matoušková
Naše první návštěva knihovny v tomto školním roce se ukázala jako ideální začátek mezi mnoha dobrodružstvími, která nás ještě čekají. A co víc, byl to den plný úsměvů a zábavy!

Paní knihovnice si pro nás připravila krátký, ale velmi zábavný program. Nejenže jsme si hravou formou zopakovali abecedu, ale také jsme se vrhli na "slovní fotbal". Děti dostaly písmeno a jejich úkolem bylo rychle vymyslet slovo, které na toto písmeno začíná. Někdy padly odpovědi, nad kterými bychom se rozhodně museli zamyslet, třeba na „Q“, ale fantazie dětí opět nezklamala!

Další část návštěvy nás provedla tajemstvím knihovního systému. Naučili jsme se, jak se orientovat mezi policemi, podle čeho vybírat knihy, a hlavně, jak správně vracet knihy zpět – hřbet knihy musí být vždy vidět. Zkrátka a dobře, nešlo jen o zábavu, ale i o užitečné dovednosti, které se nám budou hodit.

A na závěr, co by to bylo za návštěvu knihovny, kdybychom si neodnesli pár knižních pokladů domů? Děti si s nadšením zapůjčily knihy a už teď se těší na další návštěvu.

Takže ano, první výprava do světa knih byla skvělým startem!