1. zasedání žákovského parlamentu města Znojma

Publikováno: 15.10.2024 Autor(ka): Lenka Cvingráfová

Jdeme do toho!

V úterý 15.10.2024 se zúčastnili zasedání 1. žákovského parlamentu i zástupci naší školy - předseda parlamentu Maximilián Nový a místopředseda Marcus Ludvík.

Jak takové zasedání probíhá? Po oficiálním úvodu a schválení pravidel se žáci krátce představili a společně diskutovali o tom, co všechno budou v rámci parlamentu během roku řešit. Poté pracovali ve skupinách, ve kterých měli za úkol sepsat, čeho se již na jejich škole v rámci parlamentní činnosti podařilo dosáhnout, a přidat návrhy, jak by se dalo zlepšit nejen dění na škole, ale i ve městě. Nakonec svou práci přede všemi přítomnými odprezentovali. I když šlo o první návrhy, už teď je jasné, že o inspirativní podněty nebude nouze. Některé z nich dokonce vyvolaly zajímavou diskuzi již nyní.

Dvě hodiny utekly jako voda a my se těšíme na listopadové setkání, během kterého budeme mimo jiné volit předsedu a místopředsedu žákovského parlamentu města Znojma.

Děkujeme!

Co napsali o městském parlamentu v jiných školách?