Informace k omluvenkám, aplikace Bakaláři

Publikováno: 3.9.2024 Autor(ka): Zuzana Urbánková

Vážení zákonní zástupci,

tento školní rok se již nebudou používat omluvné listy. Veškeré důležité zprávy, které se psaly do jiných sdělení, naleznete na Bakalářích.

Tam prosím také pište omluvenky v případě absence žáků. Ideální je napsat omluvenku přímo do sekce omluvenky, pokud s tímto postupem budete mít jakýkoli problém, lze omluvenku poslat i jako běžnou zprávu.
Na odkaze níže naleznete video, které ukazuje, jak s bakaláři pracovat, právě i jak poslat omluvenku (začátek cca 1:30).

Co se postupu omlouvání absence týká, zůstal nezměněn. Do 3 dnů je potřeba mi dát jakýmkoli způsobem vědět (email, sms, telefon, zpráva zde), proč žák nedohází do školy. Po jeho návratu píšete omluvenku, která obsahuje datum začátku a konce absence. Pokud budete omluvenky posílat přímo přes sekci omluvenky, samo vás to k výběru dat dovede.

Věřím, že tato změna bude mít pro nás všechny bezproblémový průběh, s jakýmikoli problémy se na mě neváhejte obrátit.

Mgr. Zuzana Urbánková