Návštěva muzea

Publikováno: 13.10.2024 Autor(ka): Tomáš Bílý

Zatím co na naší škole ve čtvrtek 10. října probíhala akce s názvem "Ahoj páťáci", žáci osmých třídy měli trošku jiný program. Děti z osmých tříd v tento den navštívili Jihomoravské muzeum ve Znojmě, kde na ně čekal populárně naučný program.

Paní knihovnice, která má na starosti knihovnu muzea, si připravila pro naše žáky povídání o práci knihovnice, ukázala nám různé raritky z archivu knihovny a nejen to. Přečetla nám rukopis deníku knihovníka, jejího předchůdce, který se zde v muzeu staral o odbornou knihovnu již před více než 100 lety! Děti na základě vyprávění a čtení byly rozděleny do skupinek, každá dostala nějaké otázky a cílem bylo tyto úkoly splnit - najít odpovědi a to po celém prostoru muzea. Prohlídli si tak nejen veškeré současné expozice, ale jejich úkolem bylo například najít nejstarší vycpaný exponát zvířátka, či zjistit jakou barvu a kde se nachází vzácné polodrahokamy apod.

Tato badatelská, až skoro detektivní, práce děti velice zaujala a plni nadšení se snažily všechny úkoly vyřešit a na otázky najít správné odpovědi.

Po návštěvě muzea jsme jsme ještě navštívíli kino Svět, kde pro nás byl připraven program od "Pohodářů" - skupinky nadšených cestovatelů, kteří o svých cestách po světe točí dokumenty a dětem nejsou neznámí. Tentokrát si pro nás připravili cyklus o putování po Indii.

Program dnešního dne byl pestrý a děti bavil, což je zřejmé s přiložených fotografií.