Den bez aut – třeťáci poznávali, jak žít ekologicky

Publikováno: 20.9.2024 Autor(ka): Nikola Matoušková

Dnes se naše třída zúčastnila akce Den bez aut, která proběhla v Horním parku ve Znojmě. Cílem této každoroční akce je poukázat na význam udržitelné dopravy a na to, jak omezení používání automobilů může pomoci nejen životnímu prostředí, ale i našemu zdraví.

Během dne si děti mohly vyzkoušet různé ekologické dopravní prostředky, například kola, koloběžky a další pomůcky. Součástí programu byly i vzdělávací aktivity, kde se děti dozvěděly více o dopravní bezpečnosti a významu pohybu pro zdraví. Navíc byl do programu zařazen blok o první pomoci, kde si žáci mohli osvojit základy zdravovědy a postupy, jak reagovat v případě zranění nebo nehody.

Jedním z nejzajímavějších momentů bylo setkání s lidmi na vozíčku, kteří nám ukázali, jak se dá žít aktivně i s handicapem. Děti měly možnost si vyzkoušet, jak se ovládá invalidní vozík, a dozvěděly se o výzvách, kterým vozíčkáři čelí v každodenním životě.

Celý den byl pro děti nejen zábavný, ale také poučný, protože si odnesly nové znalosti o ekologii, zdraví a významu vzájemné pomoci. Akce byla skvělá příležitost, jak se zamyslet nad tím, jak můžeme každý přispět k ochraně naší planety a jak se chovat ohleduplně k druhému.