Plavecký výcvik

Publikováno: 15.9.2024 Autor(ka): Kristýna Vránková

Ve středu začal žákům třetích a čtvrtých tříd povinný plavecký výcvik v rámci hodin tělesné výchovy. Žáci absolvují celkem deset lekcí, které povedou zkušení kvalifikovaní instruktoři plavecké školy Aquastart v krytém bazénu Louka ve Znojmě.

Děti se naučí nejen plavat, ale i chovat se bezpečně u bazénu, reagovat na různé nenadálé, až život ohrožující situace a naučí se rozpoznat možnost zvládnout záchranu a dopomoc tonoucímu nebo unavenému plavci. V opačném případě i nutnost požádat o pomoc kvalifikované nebo dospělé osoby, poblíž místa krizové situace, nebo přivolat pomoc. Žáci zvládnou základy plaveckých způsobů znak, prsa a kraul, různých skoků do vody a dalších činností. Bude se konat i jedna herně-zábavná vyučovací hodina, ve které budou probíhat hry a soutěže a žáky oblíbená diskotéka ve vodě.