Projektový den "Vodní svět"

Publikováno: 23.6.2024 Autor(ka): Vladimíra Wildová

Při setkání se smutným vodníčkem Pramínkem jsme se dozvěděli, že někteří lidé se k vodě nechovají hezky. V domácnosti často plýtvají vodou a znečišťují vodní toky odpadky. Slíbili jsme mu, že splníme jeho osm úkolů, a tím ho rozveselíme.

V prvním úkolu jsme správně sestavili koloběh vody, ve druhém nám studentky změřily objem vody v nádobě, kterou jsme měli naplnit na čas nasáklou houbičkou. Ve třetí úkolu nás čekalo putování kapky vody do oceánu. Ve čtvrtém jsme poznávali vodní živočichy a přiřazovali k nim jejich názvy. V pátém úkolu jsme sluchem poznávali zvuky vody, v šestém jsme pojmenovávali rostliny vyskytující se blízko potoků a řek. V sedmém úkolu jsme měli šetrně nachytat drobné vodní živočichy a dozvěděli jsme se jejich názvy. Posledním úkolem bylo sestavit obrázek z dílků, které jsme splněním úkolu získávali.

Naše poděkování za zajímavý sportovně-vzdělávací program patří zaměstnankyním Jihomoravského muzea a studentkám GPOA.

Fota zde:Projektový den ,,VODNÍ SVĚT´´ s GPOA | ZŠ Václavské náměstí (zsvaclavskenam.cz)